تاریخ

فارسی ساید

%ب ظ، %02 %560 %1396 ساعت %12:%ارديبهشت

۱۰ قاتل ترسناک تاریخ

این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)

ما همگی در مورد شخصیت‌های معروف تاریخی که شخصیتی بی‌رحم و ترسناک داشتند شنیده‌ایم. شخصیت‌هایی مانند هیتلر یا چنگیزخان مغول. اما انسان‌های بی‌رحم در طول تاریخ به چند اسم در کتاب‌های تاریخ محدود نمی‌شوند.

در کل تاریخ حضور بشر بر روی کره زمین، شخصیت‌هایی که دست به جنایت‌های وسیع و سنگدلانه زدند بیشمارند.
امروز در فارسی ساید به معرفی 10 شخصیت تاریخی سنگدل می‌پردازیم که شاید حتی اسمشان را تاکنون نشنیده باشید.


۱- گیل دوری: قاتل سریالی کودکان (1440-1404)

گیل دوری شوالیه‌ای بود که در ارتش فرانسه و در جنگ‌های مهمی حضور داشت. اما خدمات او به ارتش فرانسه علت شهرت او نیست!
زندگی او زمانی تمام شد که به قتل و تجاوز حداقل 200 کودک در زمان خود اعتراف کرد. تعداد اصلی قربانیان وی هیچ‌وقت مشخص نشد اما بعضی‌ها اعتقاد داشتند که او بیش از 700 کودک را به قتل رسانده‌است.
انتخاب کودکان برای او مسئله‌ی دشواری نبود، با توجه به ثروتی که داشت کودکان را از میان خانواده‌های فقیر فرانسه انتخاب می‌کرد و به بهانه‌ی غذا خوردن آنان را به قصر خود می‌کشاند. از آنجایی که خانواده‌های فقیر هیچ قدرتی نداشتند، امکان شکایت‌کردن و اعلام گم‌شدن فرزندانشان را نیز در خود نمی‌دیدند.
او به هنگام زندانی کردن کودکان، آن‌ها را شکنجه می‌کرد و سرشان را می‌زد و یا گلویشان را می‌برید، یا گردنشان را می‌شکست و پس از مرگ به آنان تجاوز می‌کرد.
در نهایت هنگامی که به اشتباه، فرزند یکی از روحانیان شهر را دزدیده بود دستگیر و محاکمه شد و در نهایت در سال 1440 ابتدا به دار آویخته و سپس سوزانده شد.


۲- الیزابت باتوری: کنتس خون ( 1614-1560) 

الیزابت باتوری اشراف‌زاده‌ای از اهالی مجارستان بود. او تحصیلات عالی داشت و در آن زمان می‌توانست به 4 زبان مختلف دنیا بخواند و بنویسد که به واسطه‌ی ارتباطات خانواده‌های اشرافی، زنی معروف و زبانزد خاص و عام بود.
اما به خاطر خانواده‌ی اشرافی و همسر بانفوذش جنایات وحشیانه‌ی او تا مدت‌ها برملا نشد. اما از زمانی که همسرش از دنیا رفت، شایعاتی توسط خدمتکاران و مزرعه‌داران شکل گرفت که به سرعت پخش شد. مهم‌ترین شایعه در مورد او از این قرار بود که زنان و دختران جوانی که در اطراف قصر او زندگی می‌کنند یا رفت‌وآمد دارند ناپدید می‌شوند.
در نهایت زمانی که او دخترانی از خانواده‌های نسبتا اشرافی را دزدید، دستگیر و به دادگاه روانه شد. در دادگاه هزاران نفر از خانواده‌های دخترانی که دزدیده شده بودند برعلیه او شهادت دادند. در میان شاهدان حاضر در دادگاه، دختران و زنانی که هم بودند که موفق شده بودند از قصر فرار کند. این قربانیان داستان‌های بسیاری در دادگاه برعلیه او گفتند. زمانی که داستان‌هایی از شکنجه‌‌ی حدود 600 دختر و زن جوان و حمام‌کردن کنتس باتوری در خون آن‌ها به اثبات دادگاه رسید او را برای همیشه در اتاقی در خانه‌اش محبوس کردند تا در سال 1614 مرد.


۳- ماکسیمیلین روبسپیر: عاشق گیوتین (1794-1754)

ماکسیمیلین روبسپیر یکی از باقدرت‌ترین وکیل‌های فرانسوی بود که در انقلاب فرانسه نقش مهمی داشت. او سخنوری بسیار ماهر بود که با سخنرانی‌های خود در مورد فضیلت، میهن‌پرستی و اخلاق شنوندگان را جادو می‌کرد. او به آزادی مردم فرانسه اعتقادی راسخ داشت اما زمانی که به قدرت رسید تبدیل شد به فردی مستبد که معتقد بود برای رسیدن به اهداف دموکراتیک در فرانسه میبایست مردم را به اعدام تهدید کرد. او در طول 10 سال بعد از انقلاب فرانسه،  توده‌های عظیمی از مردم را با گیوتین اعدام کرد که باور داشت از انقلاب فرانسه به خوبی حمایت نمی‌کنند. دادگاهی که او تشکیل داده بود متشکل از گروهی از دوستان و اعضای خانواده‌اش بود. حدود 4000 هزار نفر در آن زمان توسط عدالت او به دست گیوتین سپرده ‌شدند.
در نهایت سرنوشت او مشابه سرنوشت قربانیانش بود و در سال 1794 بدون هیچ محاکمه‌ای با گیوتین اعدام شد.


۴- تیمور: فاتح بی‌رحم و قاتل توده‌های مردم (1405-1336) 

اگرچه تیمور در زمان خود، برای بخش شرقی آسیا فتح‌های بزرگ و سرنوشت‌سازی را رقم زد اما به دلیل بی‌رحمی و سنگدلی‌اش، فردی منفور و جنایتکار به شمار می‌آید. او در زمان زندگی‌ و کشورگشایی‌هایش میلیون‌ها انسان را به قتل رساند.
او در بسیاری از کشتارهایش سربازان و مردم شهرها را مجبور می‌کرد از بلندی‌های شهر به پایین بپرند و خودکشی کنند. برای مثال در جنگی که در هند برپا کرده بود 200 هزار سرباز هندی را مجبور کرد که از صخره‌ای به پایین بپرند. علاوه بر این فرمان داد تا در شهرهای اصفهان، الپو، تیکریت و بغداد در حدود صده اهزار روستایی را سر بزنند. او مناره‌هایی با سرهای قربانیانش درست کرده بود که جزو وحشیانه‌ترین جنایات را در طول تاریخ رقم زد.


۵-ایسلن کخ : جادوگر بوچن (1967-1906) 

ایسلن کخ یکی از زنانی‌ست که وحشتناک‌ترین افسانه‌های هولوکاست را بوجود آورد. او همسر یکی از افسران جنگی هیتلر بود و به درخواست خود به جای داشتن زندگی زناشویی ساده، به ارتش آلمان پیوست. او با داشتن روحیات سادیستی، اغلب سوار اسب می‌شد و زندانیان اردوگاه‌ها را تا حد مرگ زیر پای اسبش له می‌کرد. در سایر موارد، زندانیانی که پوست خوبی داشتند را به قتل می‌رساند و پوستشان را جدا می‌کرد و با آن‌ها وسائلی مانند آباژور، جلد کتاب و یا لباس درست می‌کرد. او عاشق حمل‌کردن کیف دستی بود که می‌گفت با پوست انسان درست کرده‌است.
اما در نهایت به دلیل جنایات جنگی محاکمه و به حبس ابد محکوم شد و در زندان خودکشی کرد.  فرزند ایسلن کخ بعد از فاش‌شدن جنایات مادرش نتوانست واقعیت‌های زندگی آن‌ها را قبول کند و خودکشی کرد.


۶- ملکه راناوالونا : ملکه دیوانه‌ی ماداگاسکار ( 1861- 1778)  

ملکه راناوالونا به مدت سی و سه سال حکومت پادشاهی ماداگاسکار را به عده داشت و در طول این سی و سه سال تمام تلاش خود را کرد تا وابستگی ماداگاسکار به اروپا را کاهش دهد. او برای قدرتمند کردن ارتش، مردم روستاها را مجبور میکرد که شبانه روز به کارهای سخت و طاقت‌فرسا بپردازند. میلیون‌ها نفر در طول این سی و سه سال از شدن بیماری، فقر، سوءتغذیه ، شکنجه‌ها و تنبیهات سنگدلانه‌ی او از بین رفتند.
بسیاری از مردم به دلیل فشاری که بر کشورشان بود، او را زنی دیوانه می‌خواندند.


۷- لیو پنگلی: اولین قاتل سریالی جهان ( حدود سال 144 قبل از میلاد مسیح)

لیو پنگلی شاهزاده‌ای در چین بود که پسرعموی امپراتور چین در آن زمان بود. او شاهزاده‌ای متکبر و ظالم بود و گروهایی از خویشاوندان و برده‌ها را به روستاهای چین می‌فرستاد و به تماشای غارت، تجاوز و جنایات آنان می‌نشست و درنهایت تعدادی برده برای خود به غنیمت برمی‌داشت. او از ذات جنایت لذت می‌برد و بازماندگان جنایات خود را در همان حال باقی می‌گذاشت تا بمیرند.
در نهایت به دلیل گزارش جنایات او، امپراتور او را از همه‌ی دارایی‌هایش منع و به منطقه‌ای دور تبعید کرد.


۸- بل گونز : بل جهنمی (1908-1859)

بل گونز در نروژ به دنیا آمد و تا سنین نوجوانی زندگی معمولی داشت تا زمانی که به علت ضربه‌ی مردی به شکمش، اولین فرزندش را سقط کرد.
او در سال 1881 به امریکا مهاجرت کرد و به عنوان پیشخدمت مشغول به کار شد. در امریکا ازدواج کرد و بچه‌دار شد. او با داشتن اطلاعاتی در مورد بیمه عمر، خانواده‌ی خود را بیمه کرد اما کم کم فرزندانش از مشکلات معده فوت کردند و پس از مرگ‌ آن‌ها همسرش نیز به دلیل نامعلومی از دنیا رفت. او پولی که از بیمه به دست آورده بود را گرفت و دوباره ازدواج کرد. اینبار بل گونز با مردی ازدواج کرده بود که فرزندی داشت و پس از یک هفته از ازدواجشان، فرزند همسرش به دلیلی نامعلوم فوت کرد و یکسال بعد از ازدواجشان، همسرش نیز به دلیلی نامعلوم فوت کرد و او تمام پولی که از بیمه می‌رسید را برای خود جمع کرد. او به همین روش از زندگی ادامه داد تا جایی که جنایاتش توسط مردی که طعمه‌ی بعدی‌اش بود روشن شد. تعداد قربانیان بل گونز در نهایت به 40 نفر می‌رسید اما  قبل از انجام هر محکمه‌ای تمام اشیاء قیمتی و حساب بانکی خود را جمع کرد و ناپدید شد.


۹- امپراتور وو زتیان : امپراتور جادوگر (705-625) 

وو زتیان تنها امپراتور زن در تاریخ امپراتوری چین بود که به عنوان زنی نترس، سنگدل و قدرتمند شناخته می‌شد که هیچگاه در قتل مخالفانش تردیدی نمی‌کرد. او در زمان حکومتش بر چین، کشوری قدرتمند ، گسترده و یگانه در جهان بوجود آورد. با این‌حال همگان او را زنی بی‌احساس، بی‌رحم و فاسد می‌نامیدند که برای رسیدن به مقاصد خود از قتل دختر معصوم و کودکش نیز روی‌گردان نبود. او به قتل، تجاوز و خودکشی اجباری مخالفانش می‌پرداخت.  تمام اعضای خانواده، نزدیکان، روحانیان و هزاران هزار نفر از مردم شهرهای چین را به قتل رساند و مردم بسیاری از روستاهای چین را با سم از بین برد و در نهایت در سن 81سالگی به مرگ طبیعی مرد.


۱۰- تاگ بهرام: بزرگترین قاتل سریالی دنیا (1840-1765) 

در سال‌های 1790 تا 1840 رهبری یک فرقه در هند به نام تاگ بهرام در حدود 931 نفر را در مقابل چشمان پیروان خود در هندوستان به قتل رساند. او در فرقه‌ی خود به نام "تاگی" مراسمی آیینی برپا می‌کرد که با دستمالی مخصوص قربانیان خود را می‌کشت.
تاگ بهرام درنهایت در سال 1840 به دنبال جنایات خود، به اعدام محکوم شد.   

خواندن 9395 دفعه آخرین ویرایش در %ب ظ، %06 %618 %1396 ساعت %13:%ارديبهشت

2 نظرها

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi