روانشناسی و موفقیت

فارسی ساید

یونگ معروفترین روانشناس معاصر افکار انسان را بزرگترین خطر برای سلامت روان می‌دانست. در واقع اکثر انسان‌ها در توهمی به نام فکر زندگی می‌کنند و مشکلات ناشی آنها چیز جز از افکارشان نیست.

اعتیاد به مواد مخدر و الکل یکی از بدترین و سخت‌ترین زمان‌ها در زندگی هر فرد است. تصویر اولیه‌ی ما از یک معتاد به مواد مخدر و الکل، کارتن‌خوابی و فقر است. درحالی‌که اعتیاد هیچ استثنایی بین فقیر و ثروتمند، بی‌خانه‌مان و مشهور قائل نمی‌شود.

اولین قدم در رسیدن به آرامش، انجام تمرینات مدیتیشن و آماده‌سازی ذهن است. افراد مشهور بسیاری در زندگیشان برای رسیدن به ایده‌های خلاق و دوری از مشکلات ذهنی و گرفتاری‌های فکری به مدیتیشن روی آورده ‌اند.

روش‌ها و تکنیک‌های روان‌شناسانه‌ی مختلفی وجود دارد که به شما کمک می‌کنند احساس خوش‌حالی کنید و هر روزتان را با شادی آغاز کنید. اما شاید خود بدنمان هم بتواند در این زمینه کمکمان کند.

شخصی نظر خود را درباره‌ی بد بودن هوا بیان می‌کند. سپس با حالتی گیج، از مخاطب خود عذرخواهی می‌کند که شاید مخاطب او مایل نبوده درباره‌ی وضعیت هوا حرف بزند. سپس با حالت شرمندگی احساس می‌کند اعتماد به نفس خود را از دست داده‌است.

افکار و اعتقادات متفاوتی نسبت به افراد باهوش وجود دارد: آن‌ها تنبل نیستند، حافظه‌ی خیلی خوبی دارند و به بدبختی دچار نمی‌شوند. اما تحقیقات نشان داده‌اند که آی کیو بالا با عادات و رفتارهای غیرمنتظره‌ای همراه است.

تقریبا همه‌ی ما با داشتن اکانت شبکه‌های اجتماعی عکس‌هایی از خود و موقعیتمان در فضای مجازی منتشر می‌کنیم. این عکس‌ها در ظاهر فقط عکس هستند اما از نظر روانشناسان واقعیت‌های نهفته‌ای در خود دارند.

موفقیت یکی از هدف‌های هرانسانی در زندگی‌ست. برای رسیدن به آن، باید صبور باشید، نگاهی مثبت به زندگی داشته باشید و بتوانید با اطرافیان خود تعامل منطقی و مفید برقرار کنید.

علم روانشناسی بر این باور است که بعضی از جملات و کلمات از طرف کسی که آن‎ها را می‌گوید بسیار بی‌ضرر و بدون مشکل به نظر می‌رسد. در حالی که برای کسانی که شنونده هستند بسیار آزاردهنده خواهد بود. به همین دلیل است که می‌گویند اول کلام را در دهانتان مزه مزه کنید.

%ب ظ، %01 %653 %1396 ساعت %14:%ارديبهشت

چطور از پس مصاحبه‌کاری بربیاییم؟

مصاحبه‌ی کاری یکی از استرس‌آورترین موقعیت‌هایی‌ست که هرشخصی در زندگی تجربه می‌کند. برای اشخاصی که امید زیادی به استخدام در شغل مورد نظرشان دارند، تمام آینده در گرو چند دقیقه صحبت با شخصی‌ست که برای اولین بار ملاقات می‌کنند.

صفحه1 از2

جستجو

پیشنهاد سردبیر

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi