سلامت و پزشکی

فارسی ساید

%ق ظ، %08 %408 %1396 ساعت %08:%اسفند

اسرار کاهش وزن دائمی

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

براساس مطالعات آماری هر فرد به طور متوسط 4 بار در سال برای لاغر شدن رژیم‌های غذایی باورنکردنی را شروع می‌‌کند. اما تنها 1درصد از کل افرادی که برای لاغری تلاش می‌کنند موفق به کاهش وزن می‌شوند. 

اگر می‌خواهید بدانید که افرادی که موفق به لاغری می‌شوند چه رازی دارند با ما در فارسی ساید همراه شوید.


راههای کاهش وزن دائمی

1) ثابت قدم باشید: شروع یک رژیم غذایی سالم بسیار آسان است اما تداوم آن کار مشکلی به نظر می‌رسد. اکثر افراد براساس مشکلات احساسی، رژیم غذایی خود را می‌شکنند و دوباره به پرخوری روی می‌آورند. از سوی دیگر اگر علاقه به خوردن فست فود دارید باید بدانید که در ابتدا بدن شما به خوردن غذاهای سالم مقاومت نشان می‌دهد. در هر دوحالت، تسلیم نشوید و بدانید یکی راههای رسیدن به موفقیت در لاغری، صبر و ثبات قدم است.
2) اطلاعات رژیم غذایی و وضعیت بدن خود را ثبت کنید: شاید باورش برای شما سخت باشد اما مشاهده‌ی وضعیت هر روزه‌ی شما برای خودتان بسیار مهم است. ممکن است در طول تعطیلاتی چند روزه مقداری وزن اضافه کرده باشید اما در ظاهر خود تغییری مشاهده نکنید، در نتیجه نیازی به کم‌خوری در خود نبینید! اما اگر هر روز خود را وزن کنید خواهید دید که در کمال تعجب، چند روز زیاده روی در غذا خوردن در وزن شما تاثیر دارد! اما نترسید!  تنها با چند روز کم‌خوری و رژیم غذایی سالم می‌توانید تاثیرات پرخوری دوران تعطیلات  را به سرعت از بین ببرید. در برخی موارد نیز ممکن است نتیجه‌ی رژیم غذایی خود را بعد از چندماه رعایت رژیم ببینید. در این حالت اگر اطلاعات بدن و رژیم غذایی خود را ثبت کنید می‌توانید تغییرات موثری را در مواقع لزوم ایجاد کنید. 3) فعالیت فیزیکی داشته باشید: رژیم غذایی سالم به تنهایی باعث کاهش وزن شما نخواهد شد. اگر به دنبال کاهش وزن قطعی و ماندگار هستید باید فعالیت فیزیکی مناسبی در کنار رژیم غذایی سالم و کم کالری داشته باشید. تنها به یاد داشته باشید وقتی از فعالیت فیزیکی حرف می‌زنیم منظورمان ساعت‌های متمادی ورزش سخت و خطرناک در باشگاه های ورزشی نیست! حتی پیاده‌روی روزانه به منظور فعالیت بدنی (پیاده‌روی با سرعت متوسط و بدون توقف) نیز موثر خواهد بود.
4) از خانواده و دوستانتان کمک روحی بخواهید. از زمانی که وارد رژیم غذایی می‌شوید حمایت خانواده و دوستانتان بزرگترین نقش را ایفا خواهد کرد. به آنان بگویید که شما تصمیم گرفته‌اید تا رژیمی سالم را ادامه دهید و از آنان بخواهید که از دادن پیشنهاداتی که خلاف رژیم شماست خودداری کنند. این امر باعث خواهد شد اطرافیانتان متوجه شوند که شما تا حد در تصمیمی که گرفته‌اید جدی و مصمم هستید و در مواقعی که ناامید شده باشید به شما دلگرمی بدهند و شما را کمک کنند.

5) برنامه ی دقیقی برای وعده های غذایی خود داشته باشید.

اگر احساس می‌کنید که کنترل کافی بر وعده‌های غذایی خود دارید نیازی به برنامه‌ی مکتوب نیست اما اگر فکر می‌کنید در طول روز ممکن‌است حواستان از چیزی که می‌خورید پرت شود و زیاده‌روی کنید حتما برنامه‌ریزی دقیقی تهیه کنید. به سوخت و ساز بدن خود آگاه باشید و براساس آن، طول مدتی که رژیم غذایی خاصی برای خود تهییه می‌کنید را مشخص کنید. اگر سوخت ساز آهسته یا متوسطی دارید به دنبال برنامه‌ریزی بلند مدت برای رژیم غذایی خود باشید.
6) هر رژیمی نیازمند یک متخصص است. اگر تصمیمتان برای شروع کاهش وزن جدی‌ست به دنبال یک متخصص آگاه و حرفه‌ای باشید تا از پیشنهادات و توصیه‌هایش بهره‌مند شوید. به یاد داشته باشید "رژیم رویایی"، " رژیم 1 هفته‌ای"، " معجزه‌ی لاغری در 30 روز" تنها خواب و خیال است! شما در صورت پیروی از رژیم‌های سخت و غیرمنطقی نه تنها لاغر نخواهید شد بلکه به سلامتی خود نیز آسیب خواهید رساند. و در آخرهیچ‌گاه فراموش نکنید: شما در طول یک هفته اضافه وزن پیدا نکرده‌اید که بخواهید در طول یک هفته لاغر شوید!

خواندن 2055 دفعه آخرین ویرایش در %ق ظ، %08 %413 %1396 ساعت %08:%اسفند

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi