شگفتی

فارسی ساید

%ب ظ، %26 %668 %1396 ساعت %15:%فروردين

۱۰ قاتل سریالی وحشتناک تاریخ

این مورد را ارزیابی کنید
(33 رای‌ها)

قاتل سریالی به شخصی می‌گویند که بیش از ۳ نفر را در یک برهه زمانی طولانی کشته است.

 برخی از قاتل‌های سریالی به خاطر نوع قتل‌هایی که انجام می‌دادند یا فلسفه‌ای که پشت اعمال وحشتناک خود داشته‌اند دستمایه‌ی فیلمسازان و نویسندگان بوده‌اند.

امروز در فارسی ساید ۱۰ قاتل زنجیره‌ای مخوف تاریخ را معرفی می‌کنیم.


۱- جان وین گیسی

جان وین گسی که به "دلقک قاتل" معروف بود در طول زندگی‌اش بارها و بارها مرتکب جنایت شد.
او برای اولین بار در سال 1968 به علت تجاوز به دو پسر نوجوان دستگیر و به 10 سال زندان محکوم شد اما به دلیل خوش‌رفتاری در زندان، بعد از تنها 18 ماه از زندان آزاد شد.
او بعد از آزاد شدن به لباس دلقک‌ها درآمد و دربسیاری از همایش‌های کودکان داوطلبانه به اجرای برنامه‌های نمایشی پرداخت و مورد احترام و علاقه‌ی بسیاری از مردم در منطقه‌ی خود قرار گفت. تمامِ این رفتارها برای او سرپوشی بود بر جنایت‌هایی که در طول 6 سال بعد از آزادی‌اش در حال ارتکاب بود. در طول این 6 سال، او 30 مرد مختلف را به بهانه‌های مختلف به خانه‌اش می‌کشاند، آن‌ها را مورد شکنجه و تجاوز قرار می‌داد و جنازه‌ها را در حیاط منزلش دفن می‌کرد و یا در رودخانه‌ی نزدیک محل زندگی‌اش می‌انداخت.
وی پس از دستگیری به تمام جرائمش اعتراف کرد و در سال 1994 اعدام شد.


۲- تد باندی

تد باندی قاتلی بود که برخلافِ ظاهرِ خوب و آراسته‌اش، باطنی ترسناک و کثیف داشت. او بین سال‌های 1974 تا 1978 به تجاوز و قتل 30 زن محکوم شد.
او در اکثر جنایت‌های خود با وانمود کردن به اینکه نیازمند کمک است و یا مامور قانون است وارد منزل قربانیانش می‌شد. در موارد دیگر او شبانه و به زور وارد منزل قربانیانش می‌شد و با چماق تا سر مرگ به جانِ آن‌ها می‌افتاد. بعد از مرگِ قربانیانش، به آن‌ها تجاوز می‌کرد و بخشی از بدنِ آن‌ها را به عنوان غنیمت به آپارتمانش می‌برد و نگه‌ می‌داشت.
او پس از دستگیری در سال 1989 با صندلی الکتریکی اعدام شد.


۳- گری ریگوی

گری ریگوی در طول‌ سال های 1980 تا 1990 به قتل 71 زن در ایالت واشنگتن در امریکا متهم شد. او که به "قاتل رودخانه‌ی سبز" معروف بود با شرط نشان دادنِ محل دفن ِتمام ِقربانیانش از مجازات ِاعدام رهایی یافت.
او اکثر قریبانیاش را که دختران فراری بودند، با دست خفه می‌کرد و بعد از مرگشان به آن‌ها تجاوز می‌کرد.
او که همچنان در ایالت واشنگتن زندانی‌ست در حال گذراندن ِحبسِ ابد بدون ِامکان ِبخشش است.


۴- جفری دامر

جفری دامر یکی از ترسناک‌ترین قاتلانِ سریالی در آمریکاست که در طول 13 سال 17 نفر را مورد تجاوز و شکنجه قرار داد و حتی به آدم‌خواری و مرده‌گرایی نیز متهم شد.
پلیس او را در حالی دستگیر کرد که در داخلِ آپارتمانِ خود به انواع و اقسام اعمال غیراخلاقی و انسانی دست می‌زد. شواهدی که پلیس از داخل آپارتمانِ او کشف کرد حتی قابل ارائه به مطبوعات در آن زمان نبود. او در یکی از جنایاتِ خود تلاش کرده بود بعد از تجاوز به یکی از قربانیانش، با فرو کردنِ مته به داخلِ جمجه‌اش در حالی که وی هنوز زنده بود، او را به عروسک زنده و فرمانبردار تبدیل کند!
جفری دامر در نهایت با رای دادگاه در سال 1994 به اعدام محکوم شد.


۵- اد جین

با اینکه اد جین در زمان ِمحکومیت ِخود تنها به دو مورد از اتهاماتی که برعلیه او بود اعتراف کرد اما اعمالِ وحشیانه‌ی او آنقدر عجیب و ترسناک بود که الهام‌بخش بسیاری از فیلم‌های سینمایی ترسناک در هالیوود شد. او درحالی که با مادر و برادرش زندگی‌ می‌کرد به گورستان‌های محل زندگی ِخود می‌رفت و با نبش قبرِ زنان میانسالی که شبیه به مادرش بودند از پوست ِآن‌ها لباس می‌دوخت. پلیس او را در حالی دستگیر کرد که بعد از قتل دو زن ِمیانسال، اعضای بدن آن‌ها را در منزل ِخود پنهان کرده بود.
پلیس در منزل او جمجه‌هایی که به شکل کاسه درآمده بود، ماسک‌هایی از صورتِ انسان، کمربندی از اعضای بدن انسان و مقدار زیادی گوشت انسان ِیخ‌زده در فریزر پیدا کرد.
او در سال 1957 دستگیر و تا سن 77 سالگی در بیمارستان روانی بستری و تحت حفاظت بود و در نهایت از سرطان و بیماری قلبی مرد.


۶- هنری لو لوکاس

هنری لی لوکاس که به نیرومندترین قاتل سریالی تاریخ امریکا معروف بود به قتل 350 نفر( اثبات شده) متهم و به قتل 600 نفر مضنون بود.
او بعد از قتل مادرش به 10 سال زندان محکوم شد اما بعد از مدتی از زندان آزاد و با همدستی یکی از دوستانش به جنایت‌های متعددی پرداخت. او در سال 2001 در سن 66 سالگی در زندان مرد.


۷- آندری چیکالیتو

"قصاب روستو" ، "متجاوز سرخ" و چندین لقب دیگر از جمله القابی‌ست به قاتل اهل شوروی داده شد. او در سال‌های 1978 تا 1999 حداقل 52 زن و کودک را به قتل رساند.
او در اولین قتلش با کشتن و تکه تکه کردنِ کودک 9 ساله‌ای به این باور رسید که تنها راه رسیدن به آرامش برایِ او تکه تکه کردن ِکودکان و زنان است. او بارها و بارها به اتهام قتل دستگیر شد اما تا سال 1990 هیچ‌گاه مدارک کافی برای متهم ساختن ِاو در دست نبود.
در نهایت در سال 1994 با ارائه‌ی مدارک کافی، دادگاه او را متهم کرد به قتل 52 زن و کودک و مجازات اعدام با شلیک گلوله در مورد او اجرا شد.


۸- الیین وورنوز

الیین وورنوز که از معدود زنان قاتل سریالی در جهان است فاحشه‌ای بود که حداقل 7 مرد را بین سال‌های 1989 تا 1990 به قتل رساند. او که زندگی بسیار پر پیچ و خمی داشت در 15 سالگی مادر شد اما سرپرستی فرزندش توسط دادگاه به خانواده‌ی دیگری داده شد و بارها به زندان افتاد. او که با برادرش رابطه‌ی غیراخلاقی و نادرستی داشت به جرم قتل 7 نفر از مشتریانش در دادگاه متهم شناخته شد و در سال 2002 با تزریق هوا اعدام شد.


۹- دنیس رایدر

در میان سال‌های 1974 تا 1991، دنیس رایدر حداقل مرتکب قتل 10 نفر از اهالی ایلالت کنزاس در امریکا شد.
او با نوشتن نامه‌هایی و فرستادنِ آن‌ها به مقامات پلیسی و شرح جزئیاتِ قتل‌هایش آن‌ها را افرادی بی‌عرضه خطاب می‌کرد. در نهایت همین نامه‌ها در نهایت در سال 2005 او را به محکمه‌ی عدالت کشانید.


۱۰-ریچارد ترنتون کیس

ریچارد که به "خون‌آشام ساکرامنتو" معروف بود شهرتِ خود را به دلیل نوشیدن خونِ قربانیانش بدست آورده بود. او در سال 1977  به قتل  6 نفر در طول سه ماه محکوم شد.
او که در بیمارستان روانی بستری بود با مخلوط کردنِ جنازه‌ی حیوانات با نوشابه در مخلوط کن برایِ خود نوشیدنی می‌ساخت. بعد از انجامِ درمان در بیمارستان روانی و مرخص شدنش، جنایاتِ اصلی او آغاز شد.
او که متهم به قتل 6 نفر و 2 کودک بود بعد از قتل به آن‌ها تجاوز می‌کرد، خونشان را می‌نوشید و با آن حمام می‌کرد و اعضایِ بدنِ آن‌ها را می‌خورد. او در نهایت در سال 1979 بعد از قتل تمامِ افرادِ یک خانواده دستگیر شد و بعد از اعلامِ مجازاتِ اعدام با گاز، در زندان دست به خودکشی زد و مرد.  

خواندن 25072 دفعه آخرین ویرایش در %ب ظ، %26 %664 %1396 ساعت %14:%ارديبهشت

15 نظرها

 • پیوند نظر دلارام %ق ظ، %28 %354 %1397 ساعت %07:%خرداد ارسال شده توسط دلارام

  وااای خدا چقدر بد و وحشتناک

 • پیوند نظر ندا %ب ظ، %01 %620 %1397 ساعت %13:%خرداد ارسال شده توسط ندا

  امریکا قاتل زیاد داشته هاااا

 • پیوند نظر دقیق نمی دونم %ب ظ، %09 %738 %1397 ساعت %16:%ارديبهشت ارسال شده توسط دقیق نمی دونم

  هر چی ادم مثل ایناست باید بره به ججججهههههههنننننننننمممممممممم

 • پیوند نظر چی کارداری ب اسمم %ق ظ، %11 %374 %1396 ساعت %07:%مرداد ارسال شده توسط چی کارداری ب اسمم

  ,واقعا که اینها همشون مشکل روانی داشتن اخه نمیشه گفت که انسانهایی متعادل بودن

 • پیوند نظر samin %ق ظ، %29 %257 %1396 ساعت %05:%تیر ارسال شده توسط samin

  وای من از اینا دوس دارممممممممم

 • پیوند نظر ؟؟؟؟؟؟؟؟ %ق ظ، %25 %481 %1396 ساعت %10:%تیر ارسال شده توسط ؟؟؟؟؟؟؟؟

  خیلی ترسناک هستش واقعا بد بود

 • پیوند نظر روژان %ق ظ، %08 %315 %1396 ساعت %06:%تیر ارسال شده توسط روژان

  اه چقد کثیف . چجوری میتونستن ؟

 • پیوند نظر sadegh %ب ظ، %07 %749 %1396 ساعت %16:%تیر ارسال شده توسط sadegh

  fekr konam az oon dalghake film sakhtan

 • پیوند نظر meysam %ق ظ، %07 %488 %1396 ساعت %10:%تیر ارسال شده توسط meysam

  Chera irania ro nemizarid? khodemoon khofashe shab dashtim

 • پیوند نظر مهمان %ق ظ، %07 %048 %1396 ساعت %00:%تیر ارسال شده توسط مهمان

  به جفری دامر بیشتر میخوره مهندس ناسا باشه تا قاتل زنجیره ای!

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو

پیشنهاد سردبیر

تماشاخانه

درباره فارسی ساید

تیم تخصصی ترجمه و تالیف فارسی ساید مجموعه‌ای از برترین کارشناسان، مولفان و مترجمان ایرانی را با هدف ارائه بهترین و موثق‌ترین مطالب به فارسی زبانان در سراسر جهان شکل داده‌است.
تمام اعضای تیم فارسی ساید با هدف ایجاد لحظاتی زیباتر در زندگیِ شما به طور روزانه مشغول فعالیت هستند و امیدوارند لحظاتی خوش برای مخاطبان فارسی زبانِ خود بوجود بیاورند.
شما مخاطبان عزیز می‌توانید ما را در راهی که پیش رو داریم یاری دهید :
info@farsiside.com

logo-samandehi